سازه‌های کامپوزیتی در ایران کلید می‌خورند

 

یک محقق ایرانی موفق به ساخت سازه های کامپوزیتی شد که این کامپوزیت ها در ساخت و سازها به کار می روند و می توانند ساختمان ها را صددرصد ضد زلزله کنند.

ادامه مطلب ...

نگاه ساختاری به حرفه پیمانکاری

حرفة پيمانكاري در ايران قدمتي طولاني و سابقه اي درخشان دارد. سازندگي و آباداني بعنوان يكي از مهمترين شاخص هاي توسعه مديون تلاش و كوشش فعّالان اين حرفه است. حلقة ارتباط ميان همّت و مديريّت جامعة پيمانكاري و توفيقات گوناگون كشور در عرصه هاي اقتصاد و صنعت، آموزش و فرهنگ، بهداشت و سلامت، كشاورزي و مسكن و بسياري حوزه هاي ديگر را هرگز نمي توان ناديده گرفت واقعيّتي كه امروز بيش از هر زمان ديگر بدان نيازمنديم.

ادامه مطلب ...

سازنده پاسخگو؛ کیمیای ناپیدا


بسیاری از ما «زاحا حدید» معمار مطرح دنیای امروز را می شناسیم. همان زن معماری که طراحی و ساخت پل مسکونی لندن بر روی رودخانه تِیمز، ترمینال تراموا در استراسبورگ فرانسه و ساختمان ب.ام‌.و. در لایپزیک آلمان تنها بخش هایی از ده ها پروژه بزرگی است که توسط وی طراحی و ساخته شده است. او که 64 سال سن دارد می گوید: «تا زنده ام از طراحی و ساخت تمام کارهایی که به دست من ایجاد شده است دفاع می کنم و تضمین می دهم حادثه ای برای این بناها اتفاق نیفتد.» فکرش را بکنید؛ یک تضمین مادام العمر.

ادامه مطلب ...

افزایش وام ساخت مسکنو اوراق تسهیلات مسکن

 

 

ایرنا - افزایش سقف وام ساخت مسکن به50 میلیون تومان هیچ ارتباطی با تسهیلات بانک مسکن از محل سپرده های ممتاز و اوراق گواهی حق تقدم تسهیلات مسکن نداشته و ساز و کار این تسهیلات جدید، متعاقبا اعلام خواهد شد.

ادامه مطلب ...