ساخت خانه های کپسولی توسط شرکت اروپایی

یک شرکت اروپایی خانه هایی کوچک و کپسولی شکل و قابل حمل طراحی کرده است و قرار است از ابتدای سال آینده میلادی تحویل نخستین سفارش های خود را آغاز کند.

 

شرکت اروپایی " نایس آرشیتکت" قرار است این هفته نخستین خانه های کوچک خود را در نمایشگاهی در وین در معرض دید بازدیدگنندگان قرار دهد.

این شرکت که در کشور اسلواکی فعالیت می کند اعلام کرده است از پاییز سال 2015 گرفتن سفارش ساخت از سوی متقاضیان را آغاز کرده و از ابتدای سال 2016 نخستین تولیدات خود را تحویل سفارش دهندگان خواهد داد.

این خانه کپسولی برای تامین انرژی خودکفا بوده و انرژی مورد نیاز خود را از طریق نور خورشید و یک توربین بادی تامین می کند.

این خانه کپسولی شکل که گنجایش زندگی دو نفر را دارد از سیستم تامین و تصفیه آب برخوردار بوده و تکنولوژی های به کار رفته در ساخت آن با توجه به شاخصه های آلاینده نبودن و کم مصرف بودن طراحی شده است.

طول این خانه 14.5 فوت (هر فوت 30.5 سانتی متر است) و عرض آن 7.5 فوت است.

شرکت سازنده این خانه کپسولی گفته این خانه ها طوری طراحی شده اند که امکان استقرار آنها در همه مکان ها و حتی شهرهای بزرگ از جمله در پشت بام ساختمان ها وجود دارد.

طراحان این خانه می گویند سقف گنبدی آن را طوری طراحی کرده اند که امکان جمع آوری آب باران را دارد. این آب سپس در سیستم تصفیه تعبیه شده از فیلترهای مختلف عبور کرده و آب مورد نیاز برای سیستم لوله کشی در آشپزخانه و حمام را تامین می کند.

شرکت سازنده هنوز قیمت این خانه کپسولی را اعلام نکرده است